Před-jarní lunární meditace

pondělí 12. září 2016

Týden od 28. 8. - 3. 9. 2016

Nálada v týdnu od 11. 9. - 17. 9. 2016


Zdravím vás všechny v novém týdnu.

Zdravím vás všechny s radostí, a prosím o shovívavost, protože ne vždy se mi podaří napsat příspěvek tak, jak si představuji. Minulý týden se „to“ právě nepodařilo.

„To“ se může zdát jako nějaká objektivní okolnost, ale koneckonců byla to moje volba. Pán Bůh mi jen dvě ruce nadělil, a tak jsem dělala a udělala, co bylo v mých silách, co bylo podle mne potřebné.

Tento týden je takový zvláštní – mísení starého a nového, mísení pohledu na minulost a výhledu do budoucnosti, pomalé loučení se s létem a vstupování do podzimu, lidské smyslové vnímání přírody pomalu ustupuje a chystá se k zimnímu spánku, stejnou měrou se probouzí v člověku vnitřní vnímání (vnitřního světa), sluneční světlo slábne, ale nevzdává se, měsíční světlo dorůstá, pomalu, klidně, nikam nespěchá a všechno stihne.

Vše se děje jakoby najedou, a do toho všeho v pátek „předpodzimní“ úplněk.
Jedním slovem Krása s velkým K.
Jedním slovem – užívejte si ji uvnitř i vně.

Když nahlas vyslovíte: děkuji, což je vědomé slovo pro vděčnost, tak se všechna krása jenom umocní. Nemluvě o tom, že zůstane vydechnuta ve vzduchu a pozdní letní vítr ji roznese po světě. Nikam nezmizí, jen bude stále k dispozici k nadechnutí.

Náš dech a vděčnost je úžasným nástrojem pro Tady a Teď, pro spojení minulosti a budoucnosti do jednoho okamžiku.

ÚPLNĚK 16. 9. 2016Úplněk svou plností skutečně symbolizuje naplnění, což právě v tomto období nabízí mimo jiné vědomé přijetí léta. Léto se vám celé a plně odevzdalo, i to je nádherný důvod k vděčnosti životu.

Zářijový úplněk je v Rybách, což je krásné duchovní znamení, plné fantazie, jakoby rozum předával žezlo citům a pocitům.

Je to ideální čas pro meditace, relaxace, odpočinek, snění, romantiku.

V tomto týdnu se můžete na páteční úplně klidně a pokojně připravovat – sepište si své sny, racionálně, popište, co je možné, co nikoliv, čemu chcete věnovat pozornost primárně a dříve, co je možné odložit…

Prozkoumejte své vlastní síly, případně odvahu, je-li jí potřeba k některým životním krokům.

V pátek zkuste opustit praktické aktivity, bude-li to možné, vychutnejte si mystickou atmosféru úplňku v Rybách – bude vládnout tvořivý duch!
už v těchto dnech se připravuje, připravujte se též a po úplňku se radujte, jak to všechno, co jste si vysnili, fičí hladce jako po drátku.

Tvořte si svou budoucnost. Každá skutečnost realita začíná v představě.
A nevzdávejte to!

Děkuji vám za důvěru, za krásné zprávy, které píšete, za radost, kterou prožíváte.

Děkuji.


P.S. Na mých webových stránkách postupně přibývá formovaných (psaných) „pomocí“.
Protože psaná forma nikdy nenahradí živé setkání, tak ani ta nechybějí. Vše se dočtete a dovíte: http://www.yvetta-ellerova.eu/

workshop:Co (ne)potřebujeme ke štěstí (v Ostravě) - (poloviční sleva do dnešní půlnoci)

přeji vám nádherné dny.

S vděčností Yvell

Pranostiky na září
Babí léto – léto na odchodě.
Touží-li září po rose, bude v říjnu bláta po ose.

Žádné komentáře:

Okomentovat